Ana navigasyon
Modeller
Ana navigasyon
Zamanının ötesinde bir makine
Yeni 911, öncülerinin toplamıdır ve dolayısıyla hem geçmişin bir yansıması, hem de geleceğin bir vizyonudur. Siluet: ikonik. Tasarım: ebedi. Teknoloji: büyük yarış galibiyetlerinden ilham alarak ve daima bir adım önde. 911’in sekizinci nesli ile, geleceğe doğru sürüşe devam ediyoruz.
Porsche - 911 Carrera Modelleri
Porsche - 911 Carrera Modelleri
Porsche - 911 Carrera Modelleri
Dizayn
Zamansızlık ve çağdaşlık hic bu kadar yakın olmamıştı.

360°

Keşfet
Keşfet
Porsche 911 Carrera Cabriolet
911 Carrera Cabriolet
Porsche 911 Carrera S
911 Carrera S
Porsche 911 Carrera S Cabriolet
911 Carrera S Cabriolet
Porsche 911 Carrera 4S
911 Carrera 4S
Porsche 911 Carrera 4S Cabriolet
911 Carrera 4S Cabriolet

Teknik Özellikleri

4,2 s 0-100 km/h hızlanma
4,0 s Sport Chrono Paket ile 0-100 km/h hızlanma

911: 19,7-11,8; 9,0-7,5; 12,9-9,1; 291-212.

Performans

0-100 km/h hızlanma

4,2 s

0-160 km/h hızlanma

9,3 s

Sport Chrono Paket ile 0-100 km/h hızlanma

4,0 s

Aynı viteste hızlanma (80-120 km/h)

2,6 s

Kapasiteler

Bagaj kapasitesi

132 l

Yakıt deposu

64 l

Porsche’ni Tasarla

Karşılaştır

Özellikler

Öne çıkan özellikler
Öne çıkan özellikler
Ebedi bir fikir, canlı gençliğini sadece sürekli güncellendiği sürece koruyabilir. Bu nedenle her yeni 911 nesli, aynı zamanda yeni bir başlangıcı temsil ediyor. Daha da iyi bir 911 için.
Yeni 911 modelinin net tasarım dili ve çarpıcı hatları birer yenilik olsa da bir aşinalık hissi veriyor. İçten dışa. Geniş arka kısım ve akıcı bir arka ışık şeridi, artık tüm 911 modellerini bir araya getiriyor. İç mekanda daha da fazla netlik: klasik spor otomobilin ergonomisi, bugünün dijital olanakları ile burada buluşuyor.
Yeni motor nesli, daha güçlü ve daha da verimli. 911 Carrera S modellerinin 3,0 litrelik altı silindirli çift turboşarlı motoru, tam 331 kW (450 hp) güç üretiyor. Hızlanma performansı muhteşem. Sport Chrono Paketi ve Launch Control ile birlikte, örneğin 911 Carrera 4S modeli 100 km/h hıza 3,4 saniyede ulaşabiliyor.
Maksimum hız: 306 km/h. Yeni 8 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman ile ileri atılım gücü yola daha da etkili bir şekilde aktarılıyor. Yeniden tasarlanan Porsche Active Suspension Management (PASM), sportif performansı ve konforu artırıyor. Trafik işareti algılama fonksiyonu ile Şerit Takip Asistanı ve Gece Görüş Asistanı gibi sürücü destek sistemleri, sürüşü kolaylaştırıyor.
Zamanla birlikte ilerleyiş. Yol alırken değişim. Aynı zamanda kendine sadık kalmak. Her açıdan zamanının ötesinde bir spor otomobil.
Yeni 911.
Zamanının ötesinde bir makine.
Dış tasarım
Dış tasarım
911 modelinin silueti, ebedi tasarımı simgeliyor. Ama yeni 911, aynı zamanda özellikle arkadan bakıldığında ne kadar modern olduğunu gösteriyor. Arka kısım güçlü, tasarımı net ve hassas. Arka cam, görsel olarak büyütülmüş gibi görünüyor ve siyah arka kapak ızgarasına neredeyse pürüzsüz bir şekilde geçiş yapıyor. Yeni dikey üçüncü fren lambası, buraya entegre edildi. Hemen altında, üç boyutlu LED arka lambaların arasında yer alan kesintisiz ışık şeridi ve yeniden tasarlanmış Açık Gümüş model logosu yer alıyor. Arka apron, egzoz sisteminin yeniden tasarlanmış egzoz uçlarını çevreliyor. Aynı zamanda yeni 911, önde ve arkada farklı boyutlara sahip tekerlekler sayesinde özellikle estetik görünüyor.
Geleneksel ile moderni birleştiren bir tasarım. Yolda daha fazla dinamizm için. 911’i takip eden herkeste bir sansasyon yaratıyor.
Önden bakış, yeni 911 modelinin kökenini gözler önüne seriyor. Geleceği hakkında da çok şeyi açığa çıkarıyor. Kanatların şekli net ve otomobilin güçlü geometrisini ve tasarım DNA’sını vurguluyor. Karakteristik dinamik girintili profili ve ön aprona doğru düz eğimi ile yeniden tasarlanan kaput, ilk neslin 911 modellerine bir atıfta bulunuyor. Dört noktalı gündüz sürüş lambalarını ve kısa farları içeren far ünitesinde, modern LED teknolojisi kullanıldı. Konfor ve destek sistemlerinin kamera ve sensörleri, ön apronun altına entegre edildi.
Yeni 911 modelinin tasarımının netliği, detaylarda görülebiliyor. Yeniden tasarlanan yan aynalar ve konumları alçaltılmış kapı kolları, aracın görüntüsüne zarif bir şekilde entegre edildi. Bu detaylar sayesinde, yeni 911 modeli daha kompakt, daha ışıltılı ve daha teknik görünüyor.
İç tasarım
İç tasarım
İyi tasarım, bir öncü olmalıdır. Teknoloji de öyle. Dolayısıyla yeni 911 modelinin iç mekanı, eski güçleri yansıtırken yeni olanaklara yer vererek yeni bir çığır açıyor.
İç mekan, yatay düzlemi açıkça vurguluyor. İlgili tüm kumandalar, çok fonksiyonlu spor direksiyonun solunda ve sağında, kolaylıkla erişilebilen yerlerde bulunuyor. Üstün kontrol konforu ve dolayısıyla yola daha iyi odaklanabilmek için. Doğrudan görüş alanında: analog devir göstergesi ve iki adet yüksek çözünürlüklü 7” ekran ile gösterge tablosu. Tüm önemli araç bilgileri, sanal göstergelerde sunuluyor. Hemen yanında: çevrimiçi navigasyon fonksiyonunu içeren Porsche Communication Management (PCM) sisteminin 10.9” dokunmatik ekranı.
Yükseltilmiş orta konsol, ön konsoldan ayrı bir yapıya sahip ve ön konsolda ve kapı panellerindeki kaplamalar gibi, iç mekanın yatay yönelimini vurguluyor. Porsche Advanced Cockpit kontrol konsepti ile, sadece birkaç adet kısmen dokunmaya duyarlı düğmeler içeriyor. Üzerinde, sürüş ve şasi sistemlerinin önemli fonksiyonlarına doğrudan erişim için bilinçli bir şekilde analog bırakılmış beş düğme yer alıyor.
Gelenek, gelecek ile buluşuyor: bunu bir taviz olarak görmüyoruz. İki farklı dünyanın en iyileri olarak görüyoruz.
Sezgisel teknolojiden mükemmel konfora. Tamamen yeniden tasarlanan spor koltuklar, dinamik viraj manevralarında dahi çok iyi destek sağlıyor. Çok fonksiyonlu spor direksiyon, ses, telefon ve navigasyon fonksiyonlarının konforla kullanımına olanak sağlıyor. Kumandaların verdiği hissi anında fark edeceksiniz. Her düğme, her tutamak, her hava çıkışı son detayına kadar dikkatle düşünüldü ve en yüksek kaliteyle üretildi.
Üst sınıf hissi, Diamar Koyu Gümüş veya opsiyonel olarak Diamar Açık Gümüş, mat alüminyum veya zarif ahşap yüzeylerle vurgulanıyor. İstek üzerine farklı deri ve kaplama seçenekleri de sunuluyor.
Performans
Performans
Boxer motorun potansiyelinin sonuna kadar kullandığını defalarca duyduk. Mühendislerimiz buna sadece gülümsüyor ve ardından doğru olmadığını kanıtlıyor. Boxer motorun gücü ve verimliliği, yeni 911 ile bir kez daha artırıldı. Motor bağlantılarının konumu da aracın merkezine yaklaştırıldı. Bu, titreşimleri azaltan ve sürüş stabilitesini artıran bir etki yaratıyor. Fakat yine de 3,0 litrelik altı silindirli çift turboşarjlı motorun 331 kW (450 hp) gücünü hissedebilirsiniz. 530 Nm maksimum tork, bunu garanti edecek. Buna dayanarak, yeni 911 Carrera 4S modeli Sport Chrono Paketi ve Launch Control ile 100 km/h hıza sadece 3,4 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hız, 306 km/h.
Yeni standart 8 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman ile birlikte, motorun gücü yola çok daha verimli bir şekilde aktarılıyor. Böylece daha fazla sürüş keyfiyle. PDK, güç akışında bir milisaniye dahi gecikme olmadan son derece hızlı vites geçişlerine olanak sağlıyor. Önceki nesillere kıyasla yeni 8 vitesli PDK şanzıman, konfor, performans ve verimlilik arasında fark edilir ölçüde daha iyi bir ortak nokta sunuyor.
Porsche Traction Management (PTM), 911 Carrera 4S modelinin önemli bir özelliği. Porsche Stability Management (PSM) ile birlikte, dört tekerlekten çekiş sistemi mükemmel sürüş performansı ve sınırları zorlayan bir sürüş tarzında çok iyi dengeli bir direksiyon hakimiyeti için gerekli kuvvet dağılımını sağlıyor.
O halde imkansız olan ne? Şu açıdan bakalım: Ebedi bir konsept ve güçlü bir motivasyonla çok şey mümkün.
Şasi
Şasi
Yeni 911 modelinde, asıl hedef rotanın kendisi. Peki nereye? Göreceğiz. Sportif bir şekilde ulaşmamız yeterli. Böyle bir yolculuk, tam 911’e göre. Şasi de buna tamamen hazır.
Yol koşullarına ve sürüş moduna bağlı olarak, yenilenmiş Porsche Active Suspension Management (PASM) sistemi aktif ve kesintisiz bir şekilde her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetlerini kontrol ediyor. Sonuç: daha az gövde hareketi ve bu sayede daha fazla dinamizm ve daha fazla konfor. Opsiyonel olarak sunulan 10 mm daha alçak PASM spor süspansiyon, yeni 911 modelini yolda daha doğal ve daha dengeli hale getiriyor.
Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus), hassas direksiyon tepkisi ve dengeli yük değişim davranışı ile tüm hızlarda mükemmel yol tutuşu ve çeviklik sağlıyor. Aynı zamanda, virajlarda bolca eğlence. İstek üzerine sunulan Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC), dinamik viraj manevralarında yeni 911 modelinin yana yatma davranışını en aza indiriyor ve bozuk yol yüzeylerinde yanal gövde hareketlerini azaltıyor.
Yavaşlarken dahi daha büyük ivme. Kulağa bir ikilem gibi geliyor ama bu, 70 yıldır geliştirme çalışmalarımızın Porsche’nizi çalıştırdığınızda kalp atışlarınızı hızlandırmak kadar önemli bir parçası oldu. Bu, özellikle motor sporlarında kendini kanıtlamış Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) sistemi için geçerli. Özellikle hafif seramik fren diskleri önde 410 mm, arkada ise 390 mm çapa sahip ve çok daha güçlü bir frenleme performansı sergiliyor. Karakteristik bir özellik: önde ve arkada sarı renkli sabit fren kaliperleri. Diğer bir karakteristik özellik: hızla yavaşlamanız gerektiğinde, sıra dışı performans.
Üstelik yeni 911, yola ilk defa farklı boyutlara sahip tekerleklerle çıkıyor. 911 Carrera S modellerinin ön tarafında 20 inç, arka tarafında ise 21 inç jantlar kullanılıyor. Temas yüzeyinin daha büyük olması sürüş performansını optimize ederken, jant çaplarının daha büyük olması da stabiliteyi ve konforu artırıyor.
Sport Chrono Paketi
Sport Chrono Paketi
Motor sporları tarihimizde, en iyi sürüş sürelerine ve bu sürelerin en hassas şekilde ölçülmesine takıntılı olduğumuz çok iyi biliniyor. Bunun sonucu: Mod kumandasını ve Porsche Track Precision uygulamasını içeren Sport Chrono Paketi. Şasi, motor ve şanzıman için daha sportif ayarlar. Ve en iyi tur zamanlarınızı ölçmenin yolu.
Direksiyondaki SPORT Response düğmesini içeren mod kumandası ile, beş sürüş modu arasından seçim yapabilirsiniz: “Normal”, “SPORT” ve “SPORT PLUS”, ayrıca “Individual” modu ve ıslak yol koşullarında sürücüye yardımcı olan yeni “WET” modu. SPORT Response fonksiyonu ile, motor ve şanzıman gücün mümkün olan en hızlı şekilde açığa çıkarılmasına hazırlanır. Sonuç: Yaklaşık 20 saniye boyunca maksimum duyarlılık.
Sport Chrono Paketi, tur sürelerinin ölçümü ve sürüş verilerinin yönetimi için Porsche Track Precision uygulamasını da içerir. Yeni kişisel rekor sürelerinizin tam olarak nasıl göründüğünü göstermek için.
Aydınlatma ve destek sistemleri
Aydınlatma ve destek sistemleri
Bugünlerde nadir bir lüks: sadece hemen önünüzde duran şeye odaklanmak için zamana sahip olmak. Örneğin, bir sonraki viraj. Bunun için yeni 911, kendinize sadık kalabilmenize olanak sağlayan çeşitli destek sistemlerine sahip. Örneğin, çarpışma ve fren asistanı veya bariz şekilde ıslak yol yüzeylerini algılayarak sürücüyü uyaran yeni WET¹⁾ modu. İstek üzerine, adaptif hız sabitleme sistemi veya Çevre Görüş Sistemi ile birlikte ParkAssist gibi diğer destek sistemleri de sunuluyor. Güvenlikte ve sürüş deneyiminde daha yüksek performans için. Aynı zamanda sürüş sırasında daha fazla özgürlük.
Yeni 911 Carrera S modellerinin far ünitelerinde tamamen LED teknolojisi kullanılıyor. Hızlı duyarlılık ve güçlü aydınlatma için. Eşsiz bir Porsche özelliği: kısa farlar ile birlikte dört noktalı gündüz sürüş lambaları. Opsiyonel olarak: Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ve Uzun Far Asistanı ile birlikte LED far üniteleri. Birbirinden bağımsız olarak kontrol edilen 84 adet LED sayesinde, ışık huzmeleri her sürüş koşuluna en ideal şekilde uyarlanır. Önünüzde ilerleyen veya karşıdan gelen araç sürücülerinin gözleri kamaşmaz, aralarındaki ve yanlarındaki alan tam güçle aydınlatılmaya devam eder.
Tüm yeni 911 Carrera S modellerinde, üç boyutlu arka lambalar ve yeni arka ışık şeridi bulunuyor. Buradaki tüm fonksiyonlar için de LED teknolojisi kullanıldı. Diğer bir yenilik: üçüncü fren lambasının yeniden tasarlanmış şekli ve konumu.

¹⁾ “WET” sürüş programı, dikkat gerektiren farklı yol ve hava koşullarında sürücünün görevlerinin yerini almaz; yalnızca sürücüye destek sunan bir sistemdir.

Konfor
Konfor
Harika sportif performans ile yüksek seviye konfora birlikte sahip olamaz mısınız? Kesinlikle katılmıyoruz. 911, sadece bir 911’in yapabildiği gibi ikisini de bir araya getiriyor. İyi ergonomisi ve yüksek kaliteli iç mekan malzemeleri ile de etkileyici. Ayrıca, konforu ve sportif performansı artıran diğer birçok seçeneğe de sahip.
İstek üzerine sunulan Sport Plus koltuklar, dinamik sürüş için daha iyi yanal destek sunuyor. İki bölgeli otomatik klima sistemi, tüm sürüş koşullarında hoş bir ortam yaratıyor. Yeni opsiyonel iyonizer, iç mekandaki hava kalitesini iyileştiriyor.
Porsche Communication Management (PCM) ses, navigasyon ve iletişim fonksiyonlarını kullanabileceğiniz kontrol merkezinizi oluşturuyor ve çeşitli destek sistemlerine ev sahipliği yapıyor. İstek üzerine sunulan Burmester® High-End Surround Ses Sistemi, kişisel 911 arka plan müziğiniz için en üst seviyede ses performansı sunuyor.
Porsche Connect
Porsche Connect
Her günden en fazlasını çıkarmamız gerek. Porsche Connect, bunun için yardıma hazır. Her gezi için sizi ideal başlangıç noktasına ve istediğiniz her hedefe götürecek.
Yeni ve kullanışlı hizmetler ve Porsche Connect uygulaması ile, hedeflerinizi ve takviminizi Porsche’nizle senkronize edebilir, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri ile yolculuğunuzu planlayabilir ve müzik hizmetlerini akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz. Porsche’niz gerçek zamanlı olarak navigasyon, bilgi ve eğlence ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Navigasyon ve bilgi-eğlence paketi, rota hesaplaması ve güncel çevrimiçi haritalar sayesinde hedefinize daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olacak. Ses tanıma arayüzünü kullanarak, hedefinizdeki hava durumu gibi bilgileri kolaylıkla arayabilir ve ekonomi, siyaset ve spor haberlerinin sesli okunmasını sağlayabilirsiniz.
Porsche Connect fonksiyonları ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için: www.porsche.com/connect.

Renkler & Jantlar

Aydınlatma Sistemi

1/3
Modern LED teknolojisi ile 911 aydinlatma teknolojisi

Aydınlatma Sistemi

1/3
Modern LED teknolojisi ile 911 aydinlatma teknolojisi

Broşürleri İndir

Yeni Carrera 911 hakkında detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Tümü indirilmeye hazır.

Bir Porsche Merkezi Bul

911: 19,7-11,8; 9,0-7,5; 12,9-9,1; 291-212.