Ana navigasyon
Modeller
Ana navigasyon
Wolfsburg'daki Porsche Autostadt Fuar Binası
Wolfsburg'daki Porsche Autostadt Fuar Binası
Wolfsburg'daki Porsche Autostadt Fuar Binası
Wolfsburg'daki Porsche Autostadt Fuar Binası
Wolfsburg'daki Porsche Autostadt Fuar Binası

Wolfsburg'daki Porsche Autostadt Fuar Binası

12 Haziran 2012 tarihinde Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Wolfsburg Autostadt'ta yeni fuar binasını açtı. Spor otomobil üreticisinin fuar salonu, bir Porsche'nin siluetinden ilham alan bir tasarıma ve mat paslanmaz çelikten üretilmiş pırıltılı bir eğri çatı yapısına sahip.

Matthias Müller, Porsche AG başkanı ve CEO'su: "Bina, sıra dışı tasarımıyla tamamen eşsiz. Aynı zamanda, Porsche ile Volkswagen markası arasında en başından beri yakın bir bağ oluşturan ve geleceğimizin çizgisini çizen ortak bir kökeni uyandırdığı için, sembolik ve tarihi açıdan da manidar.

2000 yılında açıldığından beri Autostadt, fuarlarının ve programlarının yüzde 80'inden fazlasını değiştirdi ve yeniden tasarladı. Porsche fuar binası, bugün 28 hektar alana sahip olan ilk yeni yapı olmasıyla, Autostadt'ın gelişiminde yeni bir mihenk taşının işaretini veriyor. Otto F. Wachs, Autostadt Yönetim Müdürü: "Volkswagen Grubu için küresel otomotiv yönelim ve iletişim platformunun öncüsü olarak, grubun gelişimini destekliyor ve misafirlerimize grubun markaları, değerleri ve felsefesi hakkında bir sezgi kazandırıyoruz. Porsche fuar binasının yapısı, Autostadt'ın tarihinde yeni bir sayfayı temsil ediyor."

Yapının yenilikçi tasarımı, park ve göl kenarı ortamıyla çarpıcı bir özellik oluşturuyor. Porsche, Autostadt ve mimari işletmeler Henn (mimari), HG Merz (kademelendirme) ve Wes & Partner (peyzaj) arasındaki yakın işbirliğinin bir ürünü olan binanın inşaatı yaklaşık 10 ay sürdü.

Porsche'nin hafif tasarıma yönelik köklü geleneği doğrultusunda, monokok yapısı tamamen yüzey aktif yapı ilkesine bağlı: paslanmaz çelik çatı yapısı, içerideki alana şekil veren kendi kendini destekleyici bir kabuktur ve binanın statik yapısı, arka plana indirgenmiş durumdadır.

İç mekandaki kavisler, ziyaretçilerin dikkatini sergiye odaklar: 1:3 ölçeğinde 26 adet araç modeli, fuar binasının merkezindeki sahnede yer alır ve ziyaretçileri, spor otomobil markasının 1948 yılındaki ilk Porsche 356 modeli ile başlayan gelişim tarihi boyunca bir yolculuğa çıkarır. Ziyaretçiler, bu "hayran alanının" sonunda yer alan güncel Porsche araçlarından birine binip oturmayı da deneyebilir. Tematik filmler, sesli tarihçeler ve medya sistemleri, duygusal spor otomobil markasının geçmişi ve felsefesi hakkında daha fazla bilgi sunar.

Wolfsburg'daki Autostadt hakkında daha fazla bilgi için:
www.autostadt.de/en